Ανετη επικράτηση για τη Νίκη Βόλου στο ντέρμπι με τα Τρίκαλα (3-0)

Ανετη ήταν τελικά η επικράτηση της Νίκης Βόλου στο Θεσσαλικό ντέρμπι με τα Τρίκαλα με σκορ 3-0!

Οι “κυανόλευκοι” πήραν ένα πολύτιμο τρίποντο και ανέβηκαν αισθητά στον βαθμολογικό πίνακα φθάνοντας τους 15 πόντους.

Το σκορ άνοιξε ο Πασχάλης Κάσσος στο 15ο λεπτό. Για να ζευγαρώσει τα τέρματα των βολιωτών στο 12 λεπτά πριν το φινάλε.

Το τελικό 3-0 έγραψε ο Χρήστος Τζιώρας στην εκπνοή του αγώνα.

Νίκη Βόλου (Βοσνιάδης): Μπάγιτς, Τσιμπούκας, Ανδρέου, Αλιατίδης, Πάνος, Κάσσος, Κυριακίδης, Τσουκαλάς, Γκαρσία (83′ Βασιλείου), Βλαχομήτρος (54′ Τζιώρας), Ροχάνο (74′ Μέτσε).

Τρίκαλα (Ουσταμπασίδης – Καλογιάννης): Αγριμάκης, Σανδραβέλης, Ριζογιάννης, Χειρίτραντας, Ελευθεριάδης (87′ Μυλόπουλος), Ευθυμίου, Μπαξεβάνος (87′ Ιωαννίδης), Κεχαγιάς, Πέλκας, Αουντίνο (58′ Αουντίνο), Μανίσογλου (66′ Ντιαλόσι).